Kombëtaret i marrin 14 futbollistë Milanit! Axhenda e tyre

Shumë kuqezi do të jetë të angazhuar në fronte të ndryshme. Ekipet kombëtare janë kthyer, në dritaren e parë kushtuar atyre në vitin 2021.

Do të jenë 14 lojtarë tanë që do të bashkohen në përfaqësueset e tyre përkatëse gjatë këtij pushimi. Fillon Raundi Final i Grupit të Euro 2021 për U21, i cili do të përcaktojë “tetë madhështorët” që do të garojnë për titullin kontinental në verë…

Në këtë fazë, Sandro Tonali, Matteo Gabbia, Brahim Díaz, Pierre Kalulu (në thirrjen e parë U-21) dhe Diogo Dalot do të zbresin në fushë.

Në të njëjtën kohë, fillon kualifikimi për Kupën e Botës Katar 2022 për ekipet kombëtare, me shumë kuqezi të thërritur.

Midis tyre, spikat rikthimi i Zlatan Ibrahimovic, i thirrur gati pesë vjet pas paraqitjes së tij të fundit me fanellën e Suedisë (22 qershor 2016, Euro 2016).

Franck Kessie dhe Ismaël Bennacer do të luajnë dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Kupën e Kombeve të Afrikës 2022.

Matteo Gabbia dhe Sandro Tonali: Itali U21

24 Mars 2021: Republika Çeke-Itali, Celje (Slloveni) – Faza Finale e Grupit Euro 2021-U21, dita e ndeshjes

27 Mars 2021: Spanjë-Itali, Maribor (Slloveni) – Raundi i fundit i Euro 2021-U21, dita e dytë

30 Mars 2021: Itali-Slloveni, Maribor (Slloveni) – Raundi Final i grupeve Euro 2021-U21, dita e tretë

Hakan Çalhanoğlu: Turqi

24 Mars 2021: Turqi-Hollandë, Stamboll (Turqi) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

27 Mars 2021: Norvegji-Turqi, Malaga (Spanjë) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

30 Mars 2021: Turqi-Letoni, Stamboll (Turqi) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

Gianluigi Donnarumma: Itali

25 Mars 2021: Itali-Irlandë e Veriut, Parma (Itali) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

28 Mars 2021: Bullgari-Itali, Sofje (Bullgari) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

31 Mars 2021: Lituani-Itali, Vilnius (Lituani) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

Jens Petter Hauge: Norvegji

24 Mars 2021: Gjibraltar-Norvegji, Gjibraltar – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

27 Mars 2021: Norvegji-Turqi, Malaga (Spanjë) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

30 Mars 2021: Mali i Zi-Norvegji, Podgorica (Mali i Zi) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

Diogo Dalot: Portugalia U21

25 Mars 2021: Portugali-Kroaci, Koper (Slloveni) – Faza finale e grupit Euro 2021-U21, dita e ndeshjes

28 Mars 2021: Portugali-Angli, Ljubljana (Slloveni) – Faza finale e grupit Euro 2021-U21, dita e dytë

31 Mars 2021: Zvicër-Portugali, Ljubljana (Slloveni) – Faza finale e grupeve Euro 2021-U21, dita e ndeshjes tre

Brahim Díaz: Spanjë U21

24 Mars 2021: Slloveni-Spanjë, Maribor (Slloveni) – Faza finale e grupit Euro 2021-U21, dita e ndeshjes

27 Mars 2021: Spanjë-Itali, Maribor (Slloveni) – Raundi i fundit i Euro 2021-U21, dita e dytë

30 Mars 2021: Spanjë-Republikë Çeke, Celje (Slloveni) – Faza finale e grupit Euro 2021-U21, dita e ndeshjes tre

Simon Kjær: Danimarka

25 Mars 2021: Izrael-Danimarkë, Tel Aviv (Izrael) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

28 Mars 2021: Danimarkë-Moldavi, Herning (Danimarkë) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

31 Mars 2021: Austri-Danimarkë, Vjenë (Austri) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

Ismael Bennacer: Algjeri

25 Mars 2021: Zambia-Algjeri, Lusaka (Zambia) – Kualifikimi i Kupës së Kombeve të Afrikës 2022

29 Mars 2021: Algjeri-Botsvana, Blida (Algjeri) – Kualifikimi i Kupës së Kombeve të Afrikës 2022

Franck Kessie: Bregu i Fildishtë

26 Mars 2021: Niger-Bregu i Fildishtë, Niamey (Niger) – Kualifikimi i Kupës së Kombeve të Afrikës 2022

30 Mars 2021: Bregu i Fildishtë-Etiopi, Abidjan (Bregu i Fildishtë) – Kualifikimi i Kupës së Kombeve të Afrikës 2022

Rade Krunić: Bosnje Hercegovina

24 Mars 2021: Finlandë-Bosnje, Helsinki (Finlandë) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

27 Mars 2021: Bosnje-Kosta Rika, Zenica (Bosnjë dhe Hercegovinë) – Ndeshje miqësore

31 Mars 2021: Bosnje-Francë, Sarajevë (Bosnjë dhe Hercegovinë) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

Pierre Kalulu: Francë U21

25 Mars 2021: Francë-Danimarkë, Szombathely (Hungari) – Faza finale e grupit Euro 2021-U21, dita e ndeshjes

28 Mars 2021: Rusi-Francë, Szombathely (Hungari) – Faza finale e grupit Euro 2021-U21, dita e dytë

31 Mars 2021: Islandë-Francë, Győr (Hungari) – Faza finale e grupit Euro 2021-U21, dita e ndeshjes tre

Zlatan Ibrahimovic: Suedi

25 Mars 2021: Suedi-Gjeorgji, Solna (Suedi) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

28 Mars 2021: Kosovë-Suedia, Prishtina (Kosova) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

31 Mars 2021: Suedi-Estoni, Solna (Suedi) – Ndeshje miqësore

Alexis Saelemaekers: Belgjikë

24 Mars 2021: Belgjikë-Uells, Leuven (Belgjikë) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

27 Mars 2021: Çeki-Belgjikë, Pragë (Çeki) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

30 Mars 2021: Belgjikë-Bjellorusi, Leuven (Belgjikë) – Kualifikimet e Kupës së Botës 2022

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu