(VIDEO+FOTO) Kolosi gjerman i autoveturave zyrtarisht partner i Milanit! Dy vite më parë ofroi 800 mln euro te Bayern!

Më në fund, Milani ka zbuluar sot ashtu si edhe kishte paralajmëruar, auto parnerin e ri, pasi ishte ndarë nga Audi.

Bëhet fjalë për kompaninë e famshme BMW.

Milani, i cili është një klub prestigjioz në fazën e rilindjes sportive, shkon shumë mirë si markë në përcaktimin e markës bavareze të makinave.

Marrëveshja e Milan BMW është – madhësia e figurës nuk është e rëndësishme – një lajm tjetër që konfirmon se si puna e Gazidis & Co shkon drejt inovacionit dhe natyrisht drejt zhvillimit të klubit për të arritur nivelet e mëdha që kanë qenë dikur.

Në pesë vitet e fundit, sponsorët kanë qenë të karikaturës së vogël te kuqezinjtë, por tashmë gjërat kanë ndryshuar. Jo më kot takimi i Paolo Maldini me pronarët e Emirates në Dubai e ka konfirmuar se jo vetëm që nuk do të ketë largime por afrime të reja.

Edhe ndërtimi i Studios është në këtë strategji, duke qenë se çdo gjë do të prodhohet aty në aspektin mediatik dhe të marketingut.

Të mos harrojmë që dy vite më parë, BMW kishte ofruar 800 milion euro për të sponsorizuar Bayern Munich për 10 vjet.

Marrëveshja ra në fund dhe Audi mbeti sponsor i klubit më të rëndësishëm gjerman.

Komunikata:

“Milan dhe BMW shpallin një partneritet të ri afatgjatë që sheh degën italiane të prodhuesit gjerman të makinave premium të bëhet Partneri i Ri Automotive dhe Partneri Premium i kuqezinjve”.

Dy markat globale, shkëlqimet në fushat e tyre përkatëse, do të punojnë së bashku për të hartuar një të ardhme në emër të pasionit, inovacionit, qëndrueshmërisë dhe stilit, me vëmendje të veçantë për brezat e rinj.

Një vizion i përbashkët nga AC Milan dhe BMW, të cilët do të kombinojnë aftësinë për të krijuar një lidhje emocionale me mbështetësit dhe klientët e tyre, përmes kombinimit perfekt të vlerave universale të klubit, brenda dhe jashtë fushës, së bashku me stilin kuqezi, me veçorinë dhe modelin holistik të BMË: dy marka me një qasje pioniere të orientuar drejt së ardhmes, të cilat me kalimin e viteve kanë arritur të ndajnë ide dhe zgjidhje inovative për nesër, në sektorët e tyre përkatës.

Ky është një partneritet i rëndësishëm për BMW dhe do të shohë degën italiane të shtëpisë në Mynih dhe AC Milan të punojnë ngushtë së bashku për të krijuar një seri ngjarjesh dhe iniciativash të përbashkëta ekskluzive, me synimin për të lidhur dhe entuziastë të sporteve, entuziastëve të motorit. Inovacionin dhe joshjen , në të gjithë botën”.

“Si një Partner Premium, BMW do të jetë një pjesë integrale e biznesit të klubit përmes dukshmërisë maksimale të garantuar nga platformat dixhitale dhe fizike kuqezi dhe zhvillimin e përmbajtjes së markës tërheqëse”.

“Falë partneritetit të ri, AC Milan do të ketë qasje në vizionin teknologjik të BMW dhe zgjidhjet e saj inovative të lëvizjes, të cilat gjithashtu do të vihen në dispozicion të menaxhmentit të lartë, lojtarëve dhe stafit të ekipit”.

Presidenti i Milan, Paolo Scaroni tha: “Ne jemi shumë krenarë që mirëpresim një markë të njohur ndërkombëtarisht dhe përsosmëri automobilistike si BMW në familjen tonë të Premium Partners.

BMW, ashtu si Milani, është sinonim i përsosmërisë, stilit dhe inovacionit. Prandaj, ne jemi të ngazëllyer për të ndërmarrë këtë udhëtim së bashku drejt progresit të ri, drejt një të ardhme të qëndrueshme, për të mirën e të gjithëve”.

Massimiliano Di Silvestre, Presidenti dhe CEO i BMW Italia SpA deklaroi: “Në partneritetin tonë nuk do të ketë vetëm sinergji komunikimi dhe dukshmërie, sesa bashkëveprime me kanale sociale dhe ngjarje fizike dhe dixhitale.

Ambicia jonë është të shkojmë përtej përmbajtjes teknike të një tradicionale partneriteti, duke ndarë disa vlera aspiratuese të markave tona, për të qenë më autentikë.

Këta elementë të përbashkët u shfaqën pothuajse natyrshëm gjatë takimeve tona përgatitore. Fjalët kryesore do të jenë kultura, stili, inovacioni.

Por gjithashtu përgjegjësia shoqërore e korporatave dhe qëndrueshmëria “

Casper Stylsvig, Drejtori i Përgjithshëm i të Ardhurave të Milan shtoi: “AC Milan dhe BMW janë dy ikona globale me një trashëgimi legjendare, një vizion të përbashkët dhe një të ardhme që do të hartohen së bashku.

Nga një këndvështrim strategjik, ky partneritet përfaqëson një moment të rëndësishëm në procesi i rritjes së Klubit që do të lejojë, duke shfrytëzuar forcën e markave, të përfshijë dhe të emocionojë miliona sportdashës në të gjithë botën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu