Kohë pandemie dhe bilancesh “të kuqe”, vendimi i Elliott meriton duartrokitje!

Asnjë prerje, asnjë gërshërë. Burime pranë Milanit shpjegojnë se kuqezinjtë nuk kanë ndërmend të zbatojnë një rishikim të shpenzimeve për pagat tani në fuqi në skuadër – raporton TMË.

Ajo që filtron është se nuk ka asnjë strategji për uljen e shpërblimit nga kompania në planifikimin afatmesëm ose afatgjatë dhe se nuk do të mbërrijë asnjë kërkesë nga menaxhmenti tek lojtarët.

Nga ana tjetër, klubi është i angazhuar gjithashtu në negociatat e rinovimit të kontratës së “gurëve të themelit” të skuadrës së Stefano Pioli, nga Gianluigi Donnarumma te Hakan Calhanoglu dhe nuk ka ndonjë goditje me gërshërë në sy për ta, ose për të tjerët.

Ajo që është e sigurt është se shartimet e fundit, nga Sandro Tonali te Jens Hauge, tregojnë se ekziston një dëshirë konkrete për të racionalizuar investimet, jo duke u dhënë paga faraonike senatorëve, por duke shkuar te potencialet teknike dhe ekonomike që fillimisht mund të përputhen gjithashtu me synimi për të marrë talente me paga të ulëta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu