Koha po skadon, Maldini shtyn për në verë operacionin e merkatos! Goditja vjen nga Brazili

Merkato e Milanit mund të rezervojë ende disa kthesa deri të hënën, kur seanca dimërore mbyll dyert e saj.

Por sipas lajmeve më të fundit nga Sky Sport, operacionet e ardhshme kanë mbaruar.

Goditja e katërt e paduruar e tregut nuk do të arrijë, ose mbrojtësi i majtë që mund të jetë i dobishëm për Stefano Pioli në funksion të fazës së dytë.

Milani kishte vendosur synimet e tij te një mbrojtës të posaçëm, veçanërisht për rolin e zëvendës-Theo Hernandez.

Ky është uruguajani Matias Vina, një mbrojtës i lindur në 1997 i cili luan për Palmeiras. Në orët e kaluara kishte pasur zëra për një sulm të mundshëm nga kuqezinjtë për të.

Përkundrazi, një marrëveshje që në të vërtetë nuk është zhdukur. Milan e konsideron atë një afrim të mundshëm, por tani në funksion të seancës së transferimit të verës.

Cagliari, per la fascia sinistra piace Matías Viña del Palmeiras -  EuroCalcio&Mercato

Nuk do të kishte kohë teknike dhe as vullnet specifik për të provuar sulmin ndaj 23-vjeçarit nga Amerika e Jugut, duke qenë se Palmeiras nuk do të ishte i kënaqur me një operacion huazimi deri më sot.

Të gjitha shtyhen për në qershor, kur emri i Vina do të kthehet në garë si një përforcim për mbrojtjen e Milanit.

Kështu që nëse nuk ka kthesa, Pioli do të duhet të kënaqet për ardhjet e Tomori, Meité dhe Mandzukic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu