Koeman e ka cilësuar “spiun” te Barcelona, Maldinit i hapet rruga për huazimin e talentit spanjoll

Paolo Maldini, drejtori teknik i Milanit, nuk do ta pranojë kurrë. Por të gjithë, në shtëpinë kuqezi, kanë filluar të flasin për titullin në fund të sezonit.

Për të siguruar që e gjithë kjo të mos mbetet vetëm një ëndërr, megjithatë, Djalli ka nevojë për përforcime.

Skuadra në dispozicion të Stefano Pioli, në fakt, është pothuajse e reduktuar në kockë për shkak të dëmtimeve të shumta.

Mbrojtja dhe mesfusha janë repartet që, për momentin, mbi të gjitha, kanë nevojë për forca të reja.

Pra, si do të veprojë Maldini në tregun e transferimeve të Milanit në janar duke parë edhe pandeminë dhe problemet ekonomike?

Kuqezinjtë do të lëvizin për mbrojtjen, ndoshta për një zëvendës Zlatan Ibrahimovic.

Sidoqoftë, në veçanti, duke pasur parasysh dëmtimin e Ismael Bennacer dhe përshtatjen e papërsosur të Rade Krunić ndaj rolit të mesfushorit, Maldini po planifikon gjithashtu të blejë një mesfushor.

Emri i shkruar në fletoren e klubit është ai i Riqui Puig.

I lindur në 1999, “canterano” i Barcelona, ​​rritur në “La Masia”, Puig është thuajse jashtë projektit teknik të Ronald Koeman në Katalonjë.

Këtë sezon, deri më tani, ai ka luajtur vetëm 77 minuta të ndarë në 4 paraqitje midis Ligës së Kampionëve dhe Ligës spanjolle.

Trajneri i Barcelonas madje e akuzoi atë si një spiun në dhomën e zhveshjes.

Arsyeja pse, në janar, Riqui Puig mund të largohet.

Maldini ndjen goditjen për merkaton e Milanit. Një mesfushor shumë i talentuar me një klasë të pastër kristalore, numri 12 i Blaugrana ka tërhequr interesin e shumë klubeve në Spanjë dhe Evropë.

Por Milani mund të përfitojë nga raportet e shkëlqyera me Barcelonën për të filluar një operacion interesant.

Puig te kuqezinjtë, për shembull, mund të përfundojë në një operacion si ai që solli Morata nga Real Madrid te Juventus në 2014.

Barcelona që do të ruante të drejtën për të blerë përsëri kartonin e lojtarit. Oferta e Milanit, thuhet në Spanjë, do të ishte një huazim 18-mujor me një detyrim blerje prej 13 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu