Klauzola dhe dëmtime, dy ish-kuqezi mund të kthehen në bazë në fund të sezonit!

Kanë mbetur vetëm 10 javë deri në përfundim të kampionatit. Milani është i fokusuar te kampionati dhe zona Champions, por ka skuadra që kanë objektiva të tjerë dhe mes tyre është Parma që lufton për mbijetesën dhe aty do të varet edhe fati i një lojtari të huazuar nga kuqezinjtë…

Po flasim për Andrea Conti, i cili ishte huazuar me detyrim blerje nga Parma vetëm nëse shpëton.

Duke pasur parasysh detyrimin për të blerë, çfarë mund të ndodhë ndryshe? Dhe këtu duhet të bëhet një sqarim i rëndësishëm. Ky opsion do të ndizet vetëm në rast se ekipi emilian do të shpëtojë, aktualisht në vështirësi serioze në kampionat.

Skuadra e Roberto D’Aversa, në fakt, zë vendin e parafundit në renditje, 4 pikë nga i katërti nga vendi i fundit i Torinos, i cili gjithashtu numëron një ndeshje më pak.

Një situatë që sigurisht nuk është e begatë, e cila e detyron Parmën të bëjë një periudhë mjaft të vështirë ndërmjet tani dhe fundit të vitit. Me rënien e klubit, gjithçka do të vihej përsëri në pikëpyetje.

Së pari, duket e vështirë të harxhohen 7 milion euro për një klub të Serie B. Së dyti, të mendosh se Conti do të pranonte të luante në ligën e kadetëve është një hipotezë edhe më pak e vlefshme.

Kështu që Conti do të kthehej te Milani.

Një tjetër futbollist kuqezi mund të kthehet në bazë pasi u huazua për 18 muaj te Atalanta. Po flasim për Caldara, që sërish ka qenë mes dëmtimeve këtë sezon…

Vështirë për të caktuar një datë shërimi, problemi i tendinës patellar është më serioz se sa pritej. Në këto kushte duket pothuajse e pamundur të mendosh për një Atalanta të vendosur të paguajë 15 milion euro shpërblim në pjatë. Nëse do të ishte kështu, Caldara do të kthehej në Milano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu