Klasifikimi skuadrave me te shtrenjta sipas Forbes!

Forbes sot ka klasifikuar skuadrat me te shtrenjta ne bote ku ne vendin e pare eshte Man Utd me shifren prej 4.12 miliard dollare, ne vendin e dyte ndjek Real Madrid me nje vlere prej 4.08 milard dollare dhe ne vendin e trete Barcelona me nje vlere prej 4.06 miliard dollare.

Persa i perket skuadrave ne Seria A eshte Juventus me nje vlere prej 1472 miliard dollare me pas ndjek Milan me 612 milion dollare dhe me pas Inter me 606 milion dollare!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu