Kjaerit i duket e çuditshme përgatitja e këtij sezoni…

I intervistuar nga Milan TV në fund të ndeshjes miqësore kundër Brescia, Simon Kjaer foli për përgatitjen kuqezi përpara fillimit të sezonit.

Mbrojtësi danez ishte ndeshja e parë që luante me kuqezinjtë në këto miqësore, pasi ishte i grumbulluar me ekipin kombëtar të Danimarkës:

“Isha i lumtur që u thirra në ekipin kombëtar dhe isha gjithashtu i lumtur kur u ktheva këtu. Përgatitja e këtij viti është e çuditshme”.

“Shoku i reparitt Gabbia? Njohja e automatizmave për mbrojtësit qendrorë është e rëndësishme dhe është kënaqësi të luash me të”

“Objektivi ynë? Të përmirësohemi dhe të fitojmë ndeshjet, duke filluar të enjten”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu