“Kjaer ëndërronte Milanin, duket sikur ka 10 vite aty! Raporti me Ibrahimovic? Mentaliteti identik”

I intervistuar në SemperMilan.com, agjenti i Kjaer foli për danezin dhe përvojën e tij kuqezi deri tani:

“Ne kemi një histori me Milanin. Simon ka qenë afër që të bashkohej me ta shumë herë në karrierën e tij, kurrë nuk doli si histori, por Milan u kthye për të në janar dhe kjo ishte koha e duhur për t’u bashkuar me ta!”

“Dhe për fat të mirë, që kur ai mbërriti gjërat kanë ndryshuar dhe lojtari nuk ka parë mbrapa dhe duket si dikush që ka luajtur për ekipin për 10 vitet e fundit”.

News Milan - Pioli, difesa impenetrabile: ecco i segreti del Diavolo

Simon tha më herët në media se ai gjithmonë ëndërronte të luante për Milan, është diçka që ai ju përmend më parë?

“Po. Ai filloi te Palermo dhe kur u largua për të shkuar në Wolfsburg ai më tha atëherë se e kishte dashur aq shumë kohën e tij në Itali dhe se donte të kthehej një ditë përsëri dhe donte të kthehej për të luajtur për një nga ekipet e mëdha.

Kjo duke ditur që që nga fëmijëria Milani kishte qenë ekipi i tij i preferuar, idhujt e tij të mëdhenj ishin Nesta dhe Maldini, veçanërisht Maldini.

Ka qenë gjithmonë një ëndërr, të dy kemi thënë se punojmë shumë për këtë, kështu që shpresojmë që një ditë të bëhej ëndrra realitet”.

Simon Kjaer vs Inter Milan Away (17/10/2020) - YouTube

A mendoni se ai është i lumtur për realizim e kësaj ëndrre?

“Ne flasim shumë, ndonjëherë çdo ditë ndonjëherë një herë në javë, por gjithmonë flasim pas ndeshjeve të tij dhe ka qenë kështu që kur kemi filluar të punojmë së bashku.

Ai nuk është thjesht profesionist, me kalimin e viteve jemi bërë pothuajse një familjar.

Si e gjetët pas fitores në derbi?

“Të entuziazmuar dhe të lumtur! Ishte një javë e veçantë për të, nuk mendoj se do ta harrojë ndonjëherë atë javë. Të luash ndeshjen tënde të 100-të me Danimarkën në Ëembley dhe më pas ta mundësh Interin tre ditë më vonë në një nga derbët më të mëdhenj në futbollin botëror: është një javë për ta mbajtur mend gjatë gjithë jetës”

Simon është nën kontratë me Milanin deri në vitin 2022, a keni menduar të shkoni më tej?

“Ne sapo kemi rinovuar, kështu që nuk flitet për zgjatje kontrate tani! Ai është akoma në fillim, nëse vazhdon të luajë dhe për dy vjet i pëlqen ende Milani dhe Milani e pëlqen akoma, pse jo, ne gjithmonë mund ta mendojmë rinovimin.

Objektivat?

“Unë mendoj se Simon së bashku me të gjithë ekipin thjesht dëshirojnë të ngjiten sa më lart. Kur quhesh Milan dhe ke një ekip të mirë si tani, mendoj se qëllimi duhet të jetë lufta për titull dhe të paktën kualifikimi për në Champions League për sezonin e ardhshëm. Ata gjithashtu luajnë në Europa League këtë sezon, kështu që mendoj se ata gjithashtu po mendojnë ta fitojnë atë.

Pioli i thur elozhe Kjaer pas derbit …

“Sinqerisht unë shpresoja në këtë performancë, por kontributi që Simon po jep brenda dhe jashtë fushës është i një niveli të lartë.

Si është raporti me Ibrahimovic pasi dikur janë grindur…

“Ata kanë një marrëdhënie të shkëlqyer tani dhe janë dy lojtarë shumë të rëndësishëm për ekipin, kështu që ata të dy po luftojnë së bashku për të njëjtën çështje. E dimë që dikur janë grindur por nerva loje…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu