Kjaer bën autoritikë, tregon ku çaloi ndeshja dhe flet si lider: Ky është futbolli, humbje si këto…

Simon Kjaer u intervistua nga Sky Sport në fund të Milan-Lille 0-3. Mbrojtësi danez nuk e sheh me pesimizëm humbjen dhe mendon se ekipi do të reagojë menjëherë dhe asgjë nuk ka ndryshuar nga ajo që është bërë deri tani.

Për humbjen: “Të fitosh ose të humbasësh gjithmonë duhet të bësh punën e zakonshme, ne humbëm 3-0 dhe na dhemb, duhet të mësojmë nga kjo, të punojmë dhe të ecim përpara.

Duhet të mbajmë kokën lart dhe të mësojmë nga këto gabime”.

“Taktikisht ishim në gjendje të mirë, por herë pas here vonoheshim pak në duele. Duhej të ngjiteshim dhe kur humbisnim nga mbulimi një futbollist të tyre vuanim”.

Në lidhje me rolin e tij dhe të Ibra: “Ne nuk kemi pse të fusim aq shumë, duhet të bëjmë të njëjtat gjëra që kemi bërë gjithmonë.

Kemi humbur, futbolli është kështu, ndonjëherë një zili zgjimi për ekipin është e mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu