“Kisha akord me Immobilen te Milani, por Lotito…”

Ciro Immobile, një ndër golashënuesit italianë më të mirë dhe sezonin e shkuar Këpuca e Artë e Europës, sot mund të ishte kuqezi…

E tregon Massimiliano Mirabelli, ish-drejtori sportiv i Milanit, i cili madje kishte akordin me sulmuesin napolitan por kërkesat e Claudio Lotitos ishin të çmendura…

“Nuk arrita të bind Lotito. Ne tashmë kishim një marrëveshje me lojtarin, por Lazio dëshironte 100 milion euro dhe kështu nuk u bë asgjë. Ata e dinin se kishin një kampion në shtëpi…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu