Kicker: “Milani tenton titullarin e Austrisë, kontrata e tij…”

Ditët e fundit të tregut të transferimeve në Milano mund të ndizen dhe të bëhen gjithnjë e më intriguese për sa i përket negociatave të ardhshme. Në fakt, skuadra Rossoneri nuk i ka mbyllur operacionet, përkundrazi, duhen akoma 2-3 përforcime për të përfunduar skuadrën…

Një nga profilet e kërkuara është ai i mesfushes. Stefano Pioli do të kishte nevojë për një mesfushor mbrojtës me karakteristika të veçanta, i cili mund të luajë para mbrojtjes dhe të ketë atë fizikë dhe atë ndjenjën e pozicionit ideal për një 4-2-3-1.

Përveç të dyshuarve të zakonshëm, siç është ish-kuqeziu Tiemoue Bakayoko, një profil krejt i ri duket se është shfaqur. Një emër surprizë që për cilësinë dhe përvojën mund të përfaqësojë një goditje shumë të rëndësishme për të forcuar mesfushen..

Gazeta gjermane Kicker zbuloi sot një sfond interesant. Paolo Maldini dhe drejtuesit e Milanit po ndjekin konkretisht mesfushorin austriak Florian Grillitsch. Ai është një mesfushor i gjithanshëm i cili ka vite që po bën shumë mirë në Bundesliga.

Grillitsch luan për Hoffenheim, por kontrata e tij skadon në qershor 2022. Për këtë arsye klubi gjerman, i cili nuk ka gjasa ta bindë atë të rinovojë, po vlerëson disa oferta të mundshme për lojtarin titullar të kombëtares austriake.

Portali gjerman pranoi se Grillitsch kishte qenë tashmë në fokusin e Napolit për disa javë, por klubi blu duhej të hiqte dorë për shkak të mungesës së burimeve financiare. Këtu vjen Milan, duke kërkuar një mesfushor cilësor i cili është gjithashtu i gatshëm të investojë në klasën e ’95.

Lojtari aktualisht është ndalur me një dhimbje në kofshë dhe gjithashtu do të humbasë debutimin e tij në Bundesliga.

Dikush, prapa këtij problem, sheh komplote të merkatos. Milani mund të bëjë një përpjekje në javët e ardhshme, duke u përqëndruar gjithashtu në çmimin më të ulët të Grillitsch duke pasur parasysh afatin e sipërpërmendur të kontratës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu