Kessie, super oferta angleze! Por Milani është gati të mbyllë rinovimin: detajet

Milani dëshiron të rinovojë kontratën e Franck Kessie dhe lojtari e ka bërë të qartë se ai dëshiron të qëndrojë me kuqezinjtë.

Themelet për arritjen e një marrëveshje janë ndërtuar dhe tani duhet të presim që palët të zgjidhin çdo detaj…

Nuk ka mungesë të sirenave nga Premier League për mesfushorin e Fildishtë, por dëshira e tij është të qëndrojë në Milano.

Dhe klubi nuk ka ndërmend të marrë pjesë në ankandet e pagave.

La Gazzetta dello Sport shpjegon se Liverpool ka ofruar 7 milion euro rrogë, shumën që agjenti George Atangana do të dëshironte nga kuqezinjtë.

Milani nuk dëshiron t’i ofrojë 7 milion Kessie, ata shpresojnë të mbyllin gjithçka në 6 milion.

Marrëdhëniet mes drejtuesve dhe agjentit janë të qeta, në këto ditë (ndoshta të mërkurën) do të ketë një takim të rëndësishëm për të arritur një marrëveshje.

Lojtari tha se kur të kthehet nga Lojërat Olimpike ai do të rregullojë gjithçka, por samiti që do të zhvillohet së shpejti mund të jetë vendimtar.

Milani absolutisht nuk dëshiron ta humbasë Kessie dhe është i gatshëm të bëjë një përpjekje të konsiderueshme ekonomike për ta siguruar atë me kontratë.

Është gjithashtu thelbësore që agjenti i Atangana të mos tërheqë shumë litarin për sa i përket pagës. Klubi i Milan është i gatshëm të trefishojë pagën aktuale nga 2.2 milion neto në sezon.

Një përpjekje që duhet vlerësuar dhe çon në një tym të bardhë në pak kohë.

Lajmet priten në orët e ardhshme.

Vetëm pak ditë më parë, Kessie në intervistën për Gazzetta dello Sport u prononcua hapur:

“Unë jam krenar që kam zgjedhur Milanin dhe nuk është qëllimi im të largohem. Përkundrazi, unë dua të qëndroj përgjithmonë kuqezi”

“Tani janë Lojërat Olimpike, por kur të kthehem nga Olimpiada do të rregulloj gjithçka”.

“Unë dua vetëm Milanin, Maldini dhe Massara të dinë mendimet e mia. Flasim çdo ditë me mesazhe dhe kemi grupin tonë.

Më pëlqen aq shumë kur ultrasit këndojnë: Një President! Ka vetëm një President … Epo, unë dua të jem për jetë te Milani. Të paktën në futboll… “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu