Kessie, simboli i rilindjes së Milanit pas karantinës! E duan shumë, por…

Edicioni i sotëm i SportMediaset në Italia Uno ekzalton Franck Kessie, i cili përcaktohet si “simboli i rilindjes së kuqezinjve nga bllokimi i parë e tej”.

Pas disa keqkuptimeve fillestare me Pioli, mesfushori nga Bregu i Fildishtë është bërë një element kryesor i Milanit, veçanërisht pas ndryshimit të formës dhe kalimit nga 4-3-3 në 4-2-3-1: ish-lojtari i Atalanta ka treguar se ai është më i qetë në një mesfushë me dy sesa një “mezzala”, pra me 3 krahu.

Në verë, Interi u përpoq ta kapte atë përmes një shkëmbimi me Vecino dhe Gattuso gjithashtu donte ta merrte te Napoli i tij. Kessie, i cili ka një kontratë deri në vitin 2022, vazhdon të jetë në fokus të disa klubeve angleze, por Milani vështirë se do të heqë dorë prej tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu