Kessie, rinovimi po afrohet: nga Milani një super ofertë e re!

Nuk duket të ketë dyshim më të madh se Franck Kessie do të rinovojë kontratën e tij me Milanin. Lojtari është ekspozuar publikisht dhe nuk dëshiron të largohet nga Milanello.

Për më tepër, dje pati një takim në Bolonjë midis Frederic Massara dhe George Atangana për të diskutuar më tej marrëveshjen. Agjenti i lojtarit përsëriti dëshirën e klientit të tij për të qëndruar me Rossonerët dhe disa detaje janë duke u përpunuar. Gjithçka sugjeron që po lëvizet drejt një tymi të bardhë.

Oferta e fundit e Milanit përfshiu një pagë prej rreth 5.5 milion euro në sezon, por ka një gatishmëri për të shkuar më tej. La Gazzetta dello Sport shkruan se klubi mund të arrijë në 6 milionë për të blinduar Kessie dhe gjithashtu të shtojë bonuse.

Kërkesat e Atangana do të ishin kaq të kënaqshme dhe mesfushori i Fildishtë do të bëhej një nga lojtarët më të paguar të ekipit me Zlatan Ibrahimovic (arrin 7 milion me bonuse).

Takimi midis agjentit dhe Massara dëshmon për harmoninë e marrëdhënieve midis palëve. Drejtori sportiv ishte mysafir i Atangana, i cili jeton në Bolonjë.

Ata hëngrën drekë së bashku në një atmosferë qetësie dhe bashkëpunimi maksimal. Pati gjithashtu një telefonatë me Paolo Maldini, i cili ndodhet në Ibiza që nga e mërkura.

Dialogët e djeshëm ishin të rëndësishëm në përpjekjen për të përcaktuar rrogën e Kessie. 6 milion sigurisht që do të arrihen, por mund të shkohet më tej.

Franck tani është i angazhuar në Lojërat Olimpike të Tokyos me Bregun e Fildishtë dhe kohët e fundit deklaroi se, pasi të mbaronin, ai do të kthehej për të rregulluar gjithçka.

Ka besim të madh në rinovimin e kontratës së tij në ditët e fundit dhe gjithçka pritet të shkojë pa probleme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu