Kessie gati per te thyer rekordin!

Franck Kessie me 4243 minuta te luajtura deri me sot eshte duke u bere lojtari me me shume minuta te luajtura brenda nje sezoni futbollistik ne Historine e Milanit.
Per te gjetur nje milanist me kaq shume minuta te luajtur duhet te kthehemi ne vitin 2006/07 kur Pirlo luante 4320 minuta bashke me finalen e Champions ne Athine.
Kessie mund ta thyeje kete rekord qe kete jave ne ndeshjen kunder Veronas, nderkohe ka lene pas lojtare si Kakà (4156′ ne 06/07), Maldini (4160′ ne 04/05) dhe Nesta (4175′ ne 02/03).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu