Kessie drejt largimit, Juve dhe PSG pranë tij

Edicioni i La Repubblica të sotme bën një pasqyrë të së ardhmes së Franck Kessie. Juventusi do të ishte gjithashtu në favorin e Ivorianit që do t’i skadojë kontrata e tij me Milanin, nëse ai nuk arrin të arrijë objektivin Paul Pogba, i cili gjithashtu është në një regjim lirimi në qershor me Manchester United. Në Ivorian, megjithatë, ka një Paris Saint-Germain të fortë: Georginio Wijnaldum do të largohet, i destinuar të kthehet në Premier League dhe ndjenja është se Kessie është i dyshuari numër një për të marrë trashëgiminë.

GOLAT – Ndërkohë që, golashënuesi më pjellor mes lojtarëve të AC Milan në vitin 2021 ishte Franck Kessie, me 15 gola të shënuar (14 në ligë dhe 1 në Europa League). I ndjekur nga Zlatan Ibrahimovic me 13 dhe Ante Rebic me 12.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu