“Kessie do të rinovojë, Milani është gati për gjithçka! Do të vijë një fantazist cilësor”

Gazetari Rudy Galetti, i  cili sot foli për mikrofonat e CMIT TV, TV i  Calciomercato.it, bëri një vlerësim të tregut të transferimeve të Milanit.

E pamundur të mos fillosh me Franck Kessie. Rinovimi i  mesfushorit të Bregut të Fildishtë nuk duket të jetë aq larg sa thuhet dhe shkruhet:

“Milani ka ofruar më pak sesa është kërkuar, por situata ka ndryshuar dhe do të ketë një takim me agjentin javën tjetër.

Ekziston një optimizëm i  madh, rroga e Kessie në 5.5 milion euro është reale dhe është një vlerë që Milani mund ta përballojë në këtë rast ndryshe nga sa ndodhi Donnarumma dhe Calhanoglu”.

Luis Alberto pëlqehet gjithashtu, por kostoja e kartonit është e lartë:

“Ai do të i shte i  gatshëm të linte Romën dhe të provonte një aventurë të re – vazhdon Galetti – Lazio megjithatë kërkon shumë, 60 milion euro. Pista është gjithçka veç e thjeshtë “

Më lehtë për të arritur te James Rodriguez – “Milani po mendon për James, propozimi është tashmë në tryezë.

Vlerësimi i  klubit anglez është 10 milion euro dhe me këtë çmim mund të jetë një treg.

Milan duhet të luajë në Ligën e Kampionëve dhe pavarësisht se kolumbiani ka pasur disa probleme fizike ai është një lojtar i  nivelit absolut dhe mund t’i ndihmojë kuqezinjtë për të bërë një hap cilësor në atë rol.

Kontaktet janë duke u zhvilluar mirë, ka një optimizëm relativ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu