Kërcënimi i sulmuesit që dikur ishte pranë kuqezinjve… “Milan, do ta kuptosh kush është Cagliari. Të dielën me ne…”

Një ndeshje vendimtare Milan-Cagliari do të vihet në skenë në San Siro të dielën në mbrëmje. Të dy skuadrat janë të etura për pikë, duke qenë se kuqezinjtë absolutisht duan të kualifikohen në Ligën e Kampionëve, dhe ekipi nga Sardenja dëshiron të shpëtojë nga rënia.

Cagliari, me një fitore, mund të shpëtohet aritmetikisht. Nëse Milani do të fitonte dhe nëse Atalanta nuk do të humbte kundër Genoa, ata do të ishin po aq të sigurt për vendosjen e tyre në mesin e katër më të mirëve në renditje.

Do të jetë një ndeshje absolutisht e ngushtë, mes dy skuadrave që dinë shumë mirë se çfarë duan. Padyshim, skuadra e Pioli nuk duhet të nënvlerësojë ekipin e drejtuar nga Semplici.

Cagliari, në ndeshjet e fundit të zhvilluara, ka treguar se mund të luajë me këdo.

Ky koncept u ritheksua me forcë nga Leonardo Pavoletti, sulmues i ekipit, i intervistuar në mikrofonat e “Live Cagliari”.

Në dhjetor 2020 pati edhe kontakte me Milanin përpara se te kuqezinjtë të shkonte Mandzukic.  ai foli për ndeshjen vendimtare kundër Milanit.

 “Tani ne i shijojmë të gjitha ndeshjet. Milani është vërtet mirë, por ne kemi treguar që jemi gati dhe aty të pranishëm. Me qëndrimin tonë, edhe kuqezinjtë do ta kuptojnë se të sfidosh Cagliarin në këtë moment është e vështirë.

Jam i sigurt që do të zhvillojmë një paraqitje të mirë, duam të mbyllim llogaritë të dielën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu