Kapiteni Romagnoli thyen heshtjen pas derbit të humbur: Vendosim fytyrën tonë!

Humbja e Milanit në derbin kundër Inter sigurisht shkaktoi shumë zhgënjim në mjedisin kuqezi. Skuadra e Contes dëshmoi se e kishin përgatitur ndeshjen shumë mirë dhe fitorja sigurisht që është e merituar.

Ka shumë keqardhje te Milani: Skuadra e Pioli mund ta zgjidhte ndeshjen në fillim të pjesës së dytë, duke gjetur një barazim. Ky nuk ishte rasti dhe cinizmi mungoi, ndaj Inter përfitoi nga dy kundërsulme goditëse për të fituar ndeshjen 3-0.

Gabimet shumë të dukshme në ekipin kuqezi kishin të bënin kryesisht me departamentin e mbrojtjes, i cili dukej i paaftë për të mbrojtur kundërsulmet e Interit. Nuk është rastësi që më të këqijtë në fushë, midis radhëve të Milanit, ishin Romagnoli dhe Kjaer. Të dy morën nota kryesisht të pamjaftueshme.

Shumë kritika, veçanërisht mbrojtësi italian, i cili nuk mund të bënte asgjë në fuqinë teknike, atletike dhe fizike të Romelu Lukaku, protagonist i golit të tretë.

Alessio Romagnoli, pas disa orësh nga derbi i Milanos, donte të shprehte gjithë zhgënjimin e tij për disfatën e rëndë, duke publikuar një postim të rëndësishëm në Instagram.

Fjalët e shkruara nga mbrojtësi shoqërohen nga një foto që përshkruan ekipin afër në një përqafim në një nga fitoret e shumta të fituara gjatë sezonit.

Ky është mendimi i Alessio i postuar në Instagram:

“Të vendosësh fytyrën kur gjithçka shkon mirë është e lehtë, por është e rëndësishme ta bësh përsëri sot.

Rënia është pjesë e lojës së futbollit, por për një grup si yni, ringritja dhe ndërrimi menjëherë i kursit është një detyrë. Së bashku, të bashkuar. Si gjithmonë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu