Kapiteni Romagnoli pranon fajet dhe merr përgjegjësitë: Ndoshta e nënvlerësuam pak, nuk duhet te ndodhte!

Pas 419 ditësh, Milani ndalet jashtë fushe pa shënuar asnjë gol në Serie A (e mëparshmja ishte 0-5 kundër Atalanta në dhjetor 2019) Mbrëmje e keqe për kuqezinjtë që humbasin pas gati një viti.

Alessio Romagnoli u intervistua nga Sky Sport. Kapiteni pranoi fajet dhe përgjegjësitë.

“Ne bëmë lojën e gabuar, faji ynë. Ata bënë mirë. Duhet të fillojmë përsëri nga ku e lamë përpara kësaj, sepse kemi ndeshje të enjten.

Është një mbrëmje e keqe, marrim të gjitha përgjegjësitë. Nuk duhej të kishte ndodhur, kështu shkoi dhe do të fillojmë përsëri nesër duke menduar për ndeshjen e radhës”.

Për faktin që luhet menjëherë në Evropë: “Ne jemi mësuar të luajmë çdo 3-4 ditë, sfida ndaj Crvena Zvezda do të jetë thelbësore për të harruar këtë ndeshje. Ne synojmë të sigurojmë një vend në Ligën e Kampionëve, do të shohim në fund”.

Risultato immagini per milan

Çfarë shkoi keq: “Ne nuk ishim të përqendruar, veçanërisht në fillim”.

Ndeshja kundër Interit: “Derbi është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne, por vlen tre pikë. E enjtja është shumë e vështirë, pastaj do të mendojmë për derbin. Varet nga ne që të provojmë se nuk jemi ata të sonte”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu