Kapiteni Romagnoli: Karantina ndryshoi Milanin, tifozët tanë fantastikë!

Alessio Romagnoli u intervistua nga Milan TV në prag të Celtic-Milan. Kapiteni kuqezi foli rreth situatës, fitores ndaj Interit dhe grupit.

Mbi ndeshjen kundër skocezëve: “Është mirë të luash kundër një kundërshtari të nivelit evropian, është mirë të shkosh në stadiume si ai i Celtic, do të jetë një provë për ne”.

Për momentin: “Ne do të marrim shumë entuziazëm pas fitores të shtunën, ata do të bëjnë gjithçka për të përmbysur situatën e tyre, pasi humbën derbin 2-0. Do të mbetet nga ne që të jemi më të uritur se ata”

Rikthim në derbi: “Çdo lojtar dëshiron të luajë ndeshje të tilla, e rëndësishme është të jesh gati, ishte një lojë e luajtur mirë nga të gjithë”.

Për tifozët: “Ishte shumë emocionuese, tifozët ishin gjithmonë shumë pranë nesh, ne ishim të lumtur për atë gjest dhe bëmë gjithçka për t’i bërë ata të lumtur. Ne i falënderojmë ata dhe do të vazhdojmë ta bëjmë në fushë me paraqitjet tona”.

Për rritjen e grupit: “Pas karantinës grupi është rritur nga shumë këndvështrime, ne jemi bërë më shumë një ekip dhe më të vetëdijshëm për potencialin tonë.

Mendoj se mund ta shihni këtë në fushë. Na mbetet të tregojmë vlerën tonë ndeshje pas ndeshje” .

Për objektivat: “Le të mendojmë hap pas hapi, tani le të mendojmë për ndeshjen e nesërme, nga e premtja do të fillojmë të mendojmë për Romën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu