Kapiteni i Liverpool i thur elozhe Milanit: Duhet të themi atë që është…

Rezultati i marrë nga Milani mbrëmë kundër Liverpoolit në Anfield ende djeg. Një humbje e hidhur 3-2 ndaj Liverpoolit të shkëlqyer. Në fund të pjesës së parë, megjithatë, dukej se kuqezinjtë mund të kishin sukses në këtë arritje. 1-2 pas pjesës së parë të ndeshjes, falë dy golave ​​të shënuar nga Ante Rebic dhe Brahim Diaz.

Fatkeqësisht, megjithatë, skuadra e Jurgen Klopp u kthye në fushë edhe më e ashpër dhe shpejt gjeti barazimin dhe më pas golin përfundimtar 3-2.

Jordan Henderson shënoi golin e fitores për të kuqtë. Përveç golit, Henderson ishte autori i një shfaqje të shkëlqyeshme.

Mesfushori bëri një deklaratë të rëndësishme lavdërimi për kuqezinjtë:

“Ne ishim pak të zhgënjyer që ishim në disavantazh. Por, duhet t’u japim atyre merita.

Janë një ekip i mirë, lojtarë të mirë dhe kur nuk jeni në rrugën e duhur në një moment të ndeshjes, ju ndëshkoheni në këtë nivel dhe ata e bënë atë.

Por ne analizuam disa detaje dhe atë që mund të na kishte ndihmuar në pjesën e dytë. Djemtë dolën jashtë dhe bënë një pjesë të dytë të mrekullueshme, duke arritur të fitonin. Ne duhet të jemi shumë të lumtur”.