Kalulu: Zero emocione në debutim! luaj futbollin tim, edhe pse këshillat e Piolit dhe Ibra i dëgjoj

Pierre Kalulu, i intervistuar nga Milan TV, foli për momentin e tij, duke rikthyer fazat e sezonit të tij dhe më pas duke projektuar veten në ndeshjen e së hënës kundër Cagliari.

“Menjëherë u ndjeva shumë krenar, ishte kontrata ime e parë si profesionist. Një emocion i shkëlqyeshëm. Dhe Milani është një klub historik, kështu që është normale të jesh krenar”.

Debutimi: “Ishte prag ndeshja Sparta-Milan dhe trajneri më pyeti nëse kisha luajtur tashmë si qendror dhe i thashë po. Ai më futi në fushë dhe shkoi mirë. Ishte fare e thjeshtë”.

Debutimi në Serie A: “Me Parma ishte pak surprizë, gjithçka ndodhi shpejt në minutat e para të lojës.

Por pas befasisë, duhej të futesha menjëherë në lojë dhe mendoj se ia arrita qëllimit. Sinqerisht nuk kishte kohë për të ndjerë shumë emocione, të gjitha ndodhën shumë shpejt”.

Në dyshe me Romagnoli: “Me Romagnoli e kuptojmë njëri-tjetrin mirë në fushë, ai më këshillon cilin pozicion të mbaj. Ne koordinohemi mirë.

Ndihem mirë edhe me mbrojtësit e tjerë, flasim me njëri-tjetrin dhe ndjekim të njëjtat parime të lojës dhe futbollit, të thjeshta”.

Për krahasimin me Desailly: “Një krahasim si ky më bën me lajka shumë. Unë jam i ri dhe nuk kam pasur rastin ta shoh atë duke luajtur në potencialin e tij të plotë. Sidoqoftë mendoj se ka aspekte të ngjashme, por nuk mendoj se jemi të njëjtë. Ai është ai dhe ai unë jam unë”.

Pioli: “Trajneri më jep besim dhe më bën të ndihem rehat. Jam i ri dhe mësoj shumë nga trajneri dhe stafi i tij. Ata më japin këshilla për dhe pas ndeshjes. Më pëlqen shumë sepse më japin edhe liri, më lejojnë të luaj siç e di dhe më besojnë”.

Për Ibrahimovic: “Sigurisht që ne e dëgjojmë atë, kur një lojtar me karrierën dhe triumfet e tij flet, është normale ta dëgjoj atë. Përpiqem të ndjek atë që thotë ai, ndërsa luaj futbollin tim, por këshillat e tij janë të rëndësishme”.

Ndeshja e së hënës: “Është një ndeshje e rëndësishme kundër Cagliari, por të gjitha janë dhe kjo do të thotë që kjo ndeshje është e rëndësishme, por e fundit ishte gjithashtu dhe kështu do të jetë ajo që do të luajmë brenda një muaji.

Pra, le të përpiqemi të përgatitemi mirë dhe për ta fituar atë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu