KALENDARI: Milani debuton në shtëpi, rruga nuk ka pengesa të njëpasnjëshme!

Kalendari i Serie A 2020-21 sapo ka dalë! Milani do të debutojë në San Siro kundër Bolongna të Sinisa Mihajlovic. Derbi i Milanit është caktuar në javën e katërt, ndërsa Milan-Juventus në javën e 16-të.

Sakaq, kuqezinjtë do të luajnë me rivalë të “përzier” dhe vetëm dy javë të forta radhazi, diçka që na mungoi sezonin e shkuar.

Java e fundit mbyllet me Milan-Atalanta dhe në fazën e dytë me Atalanta-Milan!

JAVA 1

Milan-Bologna

JAVA 2

Crotone-Milan

JAVA 3

Milan-Spezia

JAVA 4

Inter-Milan

JAVA 5

Milan-Roma

JAVA 6

Udinese-Milan

JAVA 7

Milan-Verona

JAVA 8

Napoli-Milan

JAVA 9

Milan-Fiorentina

JAVA 10

Sampdoria-Milan

JAVA 11

Milan-Parma

JAVA 12

Genoa-Milan

JAVA 13

Sassuolo-Milan

JAVA 14

Milan-Lazio

JAVA 15

Benevento-Milan

JAVA 16

Milan-Juventus

JAVA 17

Milan-Torino

JAVA 18

Cagliari-Milan

JAVA 19

Milan-Atalanta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu