Kaka, mesazh Milanit dhe Ibrahimovic përpara ndeshjes ndaj Juventusit!

Ricardo Kaka është kthyer për të folur për Milanin. Braziliani, zemra e vërtetë kuqezi, beson te ekipi i Piolit, i thirrur për të fituar kundër Juventusit për t’u kualifikuar në Champions League:

“Unë kam parë disa ndeshje, kam parë një ekip të bukur – pranon Kaka në lidhje me kanalin zyrtar Twitch të Milanit – Dhe është normale që të humbësh apo biesh pak në fund, duke pasur parasysh të rinjtë e shumtë. Tani duhet përvojë, jo vetëm Ibrahimovic. Kemi nevojë për dikë që t’i mbështesë këta të rinj”.

Fitorja e mundshme – “Jam i lumtur për Paolo, shoh kaq shumë talente. Mund të fitojë ndaj Juventusit. Tani jemi në një moment vendimtar dhe shpresoj që djemtë të jenë në gjendje të dalin në pah”.

Kujtesa më e mirë – “Milani-Juventus im i parë në Torino, viti i Scudettos. Ishte ndeshja më e mirë kundër bardhezinjve por mbaj mend edhe golin me roveshatë”.

Mesazh për Ibra – “Ai kaloi një sezon të shkëlqyeshëm, tani i takon atij, padyshim edhe pjesës tjetër të grupit, por mbi të gjitha i takon atij të marrë fitoren kundër Juventusit por edhe Champions League”

Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve – “Unë jam shumë mik i  Thiago Silva por doja ta shihja Real Madridin përsëri në finale.

Nuk është shumë kaq bukur të shohësh futboll anglez sërish në finale, edhe pse ata duhet të jenë një shembull. Shpresoj që Thiago të ketë kënaqësinë të fitojë kupën”.

Sfida e Cristiano Ronaldo-Ibrahimovic – “Unë shoh një ndeshje midis dy ekipeve të talentuar. Të dy do të jenë protagonistë por ka shumë përbërës”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu