Kaka: Ju tregoj kush është “arma e fortë” e Milanit

“Nëse vesh ngjyrat kuq e zi, po pranon një udhëtim që shkon përtej futbollit të thjeshtë.

Në një qytet plot histori, e jona ishte ajo që do doje të kishe dëgjuar.

I përkisnim diçkaje më të madhe, kampionët dinë çfarë të përgjigjen. Gjithmonë Milan.

Vërtet nuk kuptoja çfarë kuptimi kishte “thënia” deri kur luajta në atë skuadër.

Por gjëja më e bukur e të gjithave ka qenë mbështetja e tifozëve, themeli që na kanë dhënë, kurajoja dhe forca për të cilën kishim nevojë për të fituar.

E njëjta forcë që vazhdojnë t’i japin akoma edhe sot klubit.

Së bashku jemi më të fortë dhe së bashku jemi të lidhur në fitore”. /Ricardo Kakà/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu