Ka ndalur kampionë historikë, por legjenda Baresi e quan Ibrahimovic të pambulueshëm!

Franco Baresi, zëvendës presidenti i Milanit, foli për Sky për udhëheqësin kuqezi, Zlatan Ibrahimovic. Një futbollist që nuk do të donte të mbulonte kurrë:

“Jo, më mirë ta kesh si partner ekipi. Është e pabesueshme ajo që arrin të bëjë dhe t’u kalojë shokëve të tij të skuadrës, të jetë protagonist dhe të gjejë ato stimuj. E jashtëzakonshme”.

Me kë do ta krahasonit Ibrahimoviç, midis ish-shokëve te Milani dikur?
“Në kohën time kisha disa. Nëse mendoj për hollandezët, Van Basten dhe Gullit kishin këtë cilësi, fizik dhe personalitet. Sigurisht që Ibra po bën një ndryshim siç bënë ata”

Kur mendoni se ai do ta ndalë futbollin?
“Ai nuk ka fund. Ibra është fizikisht i aftë, mendërisht dëshiron të habisë. Vetëm ai mund të dijë kur do të thotë mjaft”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu