Juventus, pritet oferta për Donaruma

Mbyllja e ‘derës fytyrës’ Mino Raiolës nga ana e klubit kuqezi sigurisht që i ka dhënë një goditje finale shanseve për ndonjë qëndrim të Donarumës te Milani.

E, ndërsa edhe tifozët – të paktën sipas fjalëve të thëna dje edhe nga Curva Sud – janë kundër qëndrimit të Gigio. Sipas tyre ai sapo ka ardhur ka dashur të largohet dhe më në fund, duhet ta bëjë diçka të tillë.

Ndërkohë, Juventus është gati ta marrë me një rrogë prej 10 mln euro në vit, plus bonuset, sidomos për Raiolën. Por, ajo që nuk po e mbyll ende këtë transfertë është edhe se ku do ta çojë Juve Scezny.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu