Juventus-Milan, Moggi: “Të dy skuadrat janë të barabarta. Edhe pse…”

Luciano Moggi, ish-menaxher i Juventusit, prezantoi sonte Juventus-Milan në stadiumin Allianz në kolonat e ‘Libero’…

“Në shikim të parë, madje do të dukej si një ndeshje midis një ekipi normal (Juventus) dhe një ekipi të madh (Milan), edhe pse të dy janë të njëjtë…

Skuadra bardhezi e ka nisur shume mbrapa nga gabimet e portierit ndaj Empolit dhe Udinese. Asimilimi i ideve te futbollit të Massimiliano Allegri do kohe.

Juventus’ Alex Sandro and Milan’s Frank Kessie in action during the italian Serie A soccer match Juventus FC vs AC Milan at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 9 May 2021 ANSA/ALESSANDRO DI MARCO

Fitorja e lehtë në Ligen e Kampionëve kundër Malmos mund t’i jape moral dhe dita shtesë e pushimit midis kupës dhe kampionatit do ta lejojë atë të kete me shume energji”.

“Ndryshe nga Juventusi -vazhdoi Moggi në analizën e tij të Juventus -Milan sonte mund të mbarojë energjitë duke qene se luajti të mërkurën ndaj Liverpool, duke shpenzuar shumë në përpjekje për të mos humbur.

Federico Chiesa do të jetë (të paktën nga një stol). Një barazim duket të jetë rezultati më i mundshëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu