Juventus-Milan, Allegri i pamposhtur kundër Piolit: rekord i fitoreve në 17 të mëparshmet!

Pasi mblodhi një pikë në tre ndeshjet e para dhe pasi bëri debutimin e tij me një fitore në Ligën e Kampionëve, Max Allegri përpiqet të gjejë suksesin e tij të parë edhe në kampionat.

Për ta bërë këtë ai do të duhet të mundë Milanin e Piolit, kolegun që e ka mundur disa herë në karrierën e tij. Rekord i sukseseve, por jo vetëm, sepse trajneri aktual i Rossonerëve nuk ka arritur kurrë të mposhtë Allegrin në 17 ndeshjet e mëparshme.

Allegri përpiqet të ngrejë kokën e Juves së tij në një lojë që, përkundrazi, vitin e kaluar i dha skuadrës së Piolit shkëndijën e nevojshme për t’u kthyer në Ligën e Kampionëve. 3-0 në Stadium, fitorja e dytë radhazi pas asaj në Benevento dhe nokautit kundër Lazios.

Ato 2 suksese u bënë 7 në fund në një ecuri në Serie A që zgjati 8 raunde, me 0-0 kundër Cagliari. Gjithmonë kundër sardëve erdhi goli i vetëm i pesuar në këtë shirit ecurie…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu