“Juve m…”; Muntari tërbon tifozët bardhezinj. Plas “lufta” në rrjetet sociale

Sulley Muntari, një lojtar që do të mbetet përgjithmonë në histori, për atë 25 shkurt 2012, kur goditja e tij me kokë hyri konsiderueshëm përtej vijës fatale të portës së Buffon, por kjo nuk u pa nga gjyqtari Tagliavento, në një sfidë vendimtare Milan-Juventus, ndezi ​​zemërimin e tifozëve bardhezinj në rrjetet sociale.

Shkëndija provokuese përfundoi në stuhi.

Ish-mesfushori i Milanit, lojtar i lirë aktualisht, mbushi se fundmi 36 vjeç dhe mori shumë mesazhe me dëshira të mira nga mbështetësit e ish-ekipeve të tij në Instagram.

Jo vetëm nga tifozët e Milanit, por edhe të Udinese dhe Interit.

Mesazhet më të veçanta janë publikuar nga Muntari në “Instagram Stories”.

Në veçanti, futbollisti vendosi të ndante dëshirat e mira të tifozëve të Milanit dhe shumë prej tyre kishin një hashtag të veçantë (#Juvemerda), që ndezën tërbimin e mbështetësve të Juventusit. Muntari, në fakt, më pas ishte në shënjestër të tifozëve të Juventus në rrjetet sociale për ndarjen e imazheve me shkrimin kundër Juves në profilin e tij zyrtar.

TELEMEDIA.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu