Juric i bindur: Milani favorit për titull, askush nuk luan më bukur se ekipi i Piolit! Ja nga nisem…

Do të jetë një ndeshje e vështirë nesër në mbrëmje midis Milanit dhe Hellas Verona. Kuqezinjtë janë të parët në renditje, por verdheblutë po rriten dhe tashmë kanë ndaluar Juventusin dhe Roma (duke marrë 3 pikëshin më pas në tavolinë)

Ivan Juric, trajneri kroat i Hellas, foli në prag të ndeshjes, duke i bërë komplimente të mëdha kolegut të tij Stefano Pioli dhe punës së tij.

Juric madje parashikon Milan si një kandidat për titull: “Për mua, favorit për kampionatin është Milani. Ata kanë ngritur themelet, janë të rinj, vrapojnë dhe luajnë me entuziazëm. Kundër Interit dhe Romës ata dominuan, mua më pëlqyen shumë”.

Kuqezinjtë, megjithatë, duhet të kenë kujdes nga rivalët e tjerë sipas Juric: “Unë mendoj se Roma është gjithashtu në luftë, duke luajtur një futboll të shkëlqyeshëm.

Por edhe Interi, ka skuadrën më të fortë në kampionat dhe të jep përshtypjen se gjithmonë mund të fitojnë. Megjithatë ata nuk janë në gjendje të arrijnë rezultatet që bën Milani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu