“Ju tregoj sekretin tonë dhe si rilindi Milani” Calabria flet si kapiten: “Por nuk ndalemi”

Davide Calabria, kapiten te Milan-Cagliari dje, u intervistua nga Milan TV në fund të ndeshjes. Këto janë deklaratat e tij:

Çfarë emocioni ishte? “Shumë i bukur. Empatia që është krijuar me fansat, momenti pozitiv që ka vazhduar prej muajsh … Ishte mirë t’i shihja të gjithë duke brohoritur së bashku ”.

Sekreti i grupit: “Ne kemi punuar së bashku për shumë muaj, ndihemi mirë jashtë fushës. Vrapimi shtesë në një ndeshje ndryshon jetën dhe të bën të marrësh rezultatin. Jam shumë i kënaqur me atë që po bën ekipi ”.

Për lojtarët e rinj dhe alternimin: “Në këto nivele mendoj se është thelbësore që të ketë jo vetëm 11 titullarë, por 20, veçanërisht te Milani dhe në një ligë të ashpër si kjo.

Ne të gjithë duhet të jemi në vëmendje, edhe 5 minuta mund të bëjnë diferencën. Ata që hyjnë mund të bëjnë edhe më mirë sepse janë më të freskët”.

Cili është ndryshimi me Davide Calabria të një viti e gjysmë më parë?
“Kam ndryshuar mentalitetin tim, kam bërë disa punë për veten dhe rezultatet janë duke u treguar.

Unë kam dikë që më ndihmon, jam i hapur për gjithçka. Tani më pëlqen, në fund është futbolli. Ndryshova mendim.

Skuadra është kthyer, ne po vinim nga vite të vështira. Tifozët tani janë në anën tonë, ne po bëjmë mirë dhe duhet të vazhdojmë të punojmë kështu, para së gjithash unë ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu