“Ju tregoj një anekdotë për Tonali në Venezia-Brescia… Nuk do të dështoj te Milani, garantoj”

Sandro Tonali, Brescia - Hellas Verona partita di serie A, Brescia 4 luglio 2020. Ph Fotolive Simone Venezia

Intervistuar nga Gazzetta dello Sport, ish-portieri zikaltër, Walter Zenga tregoi një anekdotë për Tonalin.

Venecia-Brescia 2-1 në Serie B: pas minutës së 20′ mbetemi me dhjetë veta: është Tonali ai që shkakton dëbimin e lojtarit tonë! Publiku e mbyt me vërshëllima sa herë që prek topin. Ai nuk lëviz asnjë centimetër. Nëse në moshën 19 vjeç ke atë personalitet, gjithashtu ke një cilësi të shkëlqyer dhe Pioli është i duhuri për të bërë që lojtarët të rriten”

“Në një klub të madh si Milani ai së shpejti do të kuptojë se çfarë do të thotë të jesh në faqen e parë, për të tërhequr pritshmëri të mëdha: një e mirë! Ju garantoj, nuk do të dështojë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu