Jo vetëm Milani, edhe Napoli me disa mungesa “big”! Gattuso lë në shtëpi disa titullarë

Milan-Napoli do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme për të dy ekipet, një udhëkryq drejt fundit të sezonit.

Kuqezinjtë janë duke kërkuar një fitore për të mbajtur vendin e dytë të paprekur dhe shpresojnë për një afrim me Interin në krye të renditjes.

Nga ana tjetër, skuadra axurre dëshiron të marrë pikë për të vazhduar luftën në zonën e Champions League, objektivi minimal i sezonit.

Por ndërkohë Stefano Pioli dhe Rino Gattuso numërojnë lojtarët të padisponueshëm për ndeshjen e madhe të nesërme në 20:45.

Në fakt, Milani do të bëjë ende pa disa lojtarë shumë big, mbi të gjitha Zlatan Ibrahimovic.

Në dyshim për ndeshjen e San Siro gjithashtu Calabria, Romagnoli, Mandzukic dhe Bennacer i zakonshëm, i cili ndoshta nuk do të thërriten gjithashtu.

NAPLES, ITALY – FEBRUARY 03: Konstantinos Manolas of SSC Napoli during the Coppa Italia match between SSC Napoli and Atalanta BC at Stadio Diego Armando Maradona on February 03, 2021 in Naples, Italy. Sporting stadiums around Italy remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Ekipi editorial Sky Sport gjithashtu azhurnoi situatën në Napoli. Mister Gattuso sigurisht që duhet të bëjë pa tre lojtarë që janë, për të thënë më pak, të rëndësishëm.

Mbrojtësit Kostas Manolas dhe Amir Rrahmani nuk do të nisen për në Milano.

Gjithashtu anësori Hirving Lozano nuk ia ka dalë. Meksikani është golashënuesi më i mirë i sezonit te Napoli dhe tashmë ka shënuar kundër Milanit në San Siro, në barazimin 1-1 sezonin e kaluar.

Prandaj Gattuso i ka pothuajse të numëruara zgjedhjet. Përveç tre lojtarëve të lartpërmendur, nuk do të ketë asnjë Ghoulam, i cili iu nënshtrua një operacioni në gju, dhe Petagna.

 (4-2-3-1) Ospina; Nga Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Demme; Politano, Zielinski, Insigne; Mertens.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu