Jo vetem Donnarumma, “sulm” i dyfishte i PSG tek Milani

Milan's Brazilian technical director Leonardo looks on prior to the Italian Serie A football match between Torino and AC Milan on April 28, 2019 at the Grande Torino stadium in Turin. (Photo by MARCO BERTORELLO / AFP) (Photo credit should read MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images)

Edhe pse nuk ndodhet ne Itali, Leonardo gjithmone ka qene vigjilent ndaj kampionatit italian duke synuar disa lojtare te Serie A. Qe kur eshte kthyer tek PSG, menaxheri brazilian e ka ndjekur gjithmone situaten e Gigio Donnarumma , te cilit i skadon skadon kontrata ne qershor 2021 dhe rinovimi duket i nderlikuar nga kufijte e buxhetit te Milanit. Megjithate, portieri nuk eshte objektivi i vetem i ndjeshem ne shtepine e kuqezinjve.

Ne janar, per shembull, u fol edhe per Paqueta, por keto dite ka edhe thashetheme per dy lojtare te tjere nen urdherat e Stefano Pioli-t.

Kohet e fundit eshte folur per nje interes konkret per Bennacer, por duke pasur parasysh nevojen per te gjetur nje perforcim te ri ne krahun e majte te mbrojtjes, klubi francez ka piketuar edhe Theo Hernandez. Sipas “le10sport.com “ ish-i i Real Madrid do te ishte nje objektiv shume i nxehte per merkaton verore te PSG perpos kandidatures se Allex Telles te Portos.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu