Jo vetëm Bakayoko: Milani synon goditjen e dyfishtë në mesfushë!

Lajmet më të rëndësishme të ditës në Milano kanë të bëjnë me linjën e mesfushes.

Kuqezinjtë më në fund duket se janë gati të mirëpresin Tiemoué Bakayoko pas më shumë se dy vitesh. Futbollisti francez, pas shumë thashethemeve dhe llafeve, është shumë pranë kthimit në Milanello.

Bakayoko pritet të marrë dritën jeshile nga Chelsea për një huazim me të drejtën e blerjes.. Kështu që klasa e vitit 1994 të kthehet për të luajtur vazhdimisht në Serie A (pas përvojës në Napoli).

Lajm i shkëlqyeshëm padyshim për Stefano Pioli, i cili do të ketë një burim shtesë muskuloz dhe ekspert.

Por ai i francezit nuk do të jetë përfshirja e vetme e dëshiruar nga Milani në mesfushë nga tani deri në fund të merkatos. Synimet e Paolo Maldini dhe klubit janë të marrin një element tjetër në repart, me karakteristika të ndryshme.

Me ardhjen e Bakayoko, Milani do të rregullojë kështu pjesën mbrojtëse të mesfushës së tyre.

Ky është një mesfushor i aftë të luajë para mbrojtësve dhe të zëvendësojë Franck Kessie në kohë nevoje, si dhe të luajë së bashku me partnerin e tij të vjetër.

Sidoqoftë, është gjithashtu urgjente të gjesh një mesfushor me karakteristika më sulmuese. Një lloj sulmuesi që di të lëvizë mirë edhe midis rreshtave dhe në një pozicion më anësor.

Në praktikë, një mesfushor sulmues, duke pasur parasysh se lojtari i vetëm me cilësi të tilla (Pobega) është gati të largohet nga Milani në huazim.

Pasi ka përsosur goditjen Bakayoko, Maldini do të kërkojë Yacine Adli nga Bordo, edhe pse ka nje ngadalësim në orët e fundit.

Sakaq, sot u krye per Florenzi: 1 mln euro huazim dhe 4.5 blerja pas 1 sezoni, me te drejte opsionale, natyrisht. Nderkohe, lojtari neser do te jete ne Milano per vizitat mjekësore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu