“Jam i inatosur, shumë! Mund t’i fitojmë ndeshje si këto, edhe në fusha si Anfield, por…”

Goli i tij ne Anfield krijoi iluzione te Milani dhe tifozët e tij, duke lene per te menduar se ata mund të gjenin një rezultat luksoz në Anfield Road.

Brahim Diaz ishte edhe një herë një nga lojtarët më të mirë në skuadrën kuqezi, veçanërisht në fazën e sulmit.

Këto janë fjalët e spanjollit në fund të ndeshjes, i pyetur nga Sky Sport:

“Ne luajtëm lojën tonë, nuk ishte e lehtë sepse kishim një Liverpool shumë të fortë përpara që na vuri nën kontroll në fillim.

Permbysja? Ia dolem, reaguam mirë. Pastaj na e kthyen serish! Nuk i di arsyet e golave ​​të pesuar, por ne luftuam fort sonte.

Ne jemi Milani, e kuptuam se mund të luajmë me të gjithë te barabarte. Unë jam i zemëruar sepse mund të fitojmë ndeshje si këto, edhe këtu ne Anfield. Jam shume i zemëruar “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu