Jacobelli UEFA sillet ndryshe me disa klube.. ndryshe me disa te tjera!

Ne faqen e Tuttsport sot drejtori i saj Xavier Jacobelli ka dhene nje deklarate ne raport me vendimin e UEFA qe u dha dje ndaj Milan:

Per Milan ishte nje bombe e cila nuk pritej aspak nga te gjithe, pesha e 3 viteve te fundit ra mbi presidencen e re dhe qe tani ka nje muaj kohe per te rikthyer gjithcka ne normalitet.

Fondi Amerikan Elliot duhet te zbrese ne fushe per Milan edhe pse masat qe do te marre UEFA nuk do varen shume me nga ai. Elliot eshte nje nga fondet me te pasura ne bote por kjo gje nuk mjaftoi per UEFA sepse ne rregullin e Fair Play Financiar te UEFA disa e zbatojne dhe disa jo dhe UEFA disa i denon dhe disa jo..dhe kjo nuk eshte e drejte – shprehet Jacobelli ne shkrimin e tij sot ne Tuttosport!

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu