“Ja si Pioli ndryshoi mentalitetin tonë! Tani e dimë sekretin. Kam pasur probleme fizike…”

Pas fitores kundër Napolit dhe para ndeshjes së së enjtes kundër Lille, Samu Castillejo u intervistua nga Milan TV. Këto janë deklaratat e spanjollit:

Momenti i tij: “Unë me siguri jam në një moment të mirë në karrierën time. Muajt ​​e fundit kanë qenë të rëndë për shkak të problemeve fizike që kam pasur, por unë jam pjesë e një grupi, një familje.

Nga ardhja e trajnerit Pioli dhe Ibrahimovic e kuptuam se ne kemi nevojë për të gjithë dhe duhet të vrapojmë për njëri-tjetrin. Ne duam të bëjmë diçka të bukur me Milanin”.

Për Pioli: “Trajneri është një punëtor i fortë, atij i pëlqen të ngarkojë lojtarët, është gjithmonë afër nesh dhe i pëlqen të flasë. Sipas mendimit tim, kjo është shumë e mirë për lojtarët.

Ai ndryshoi mentalitetin e grupit: ishte e vështirë, por ai pati sukses. Tani të gjithë e dimë se çfarë të bëjmë”.

Për Diaz: “Unë e njoh atë që kur ishte 10 vjeç, është një lojtar i fortë me një mentalitet fitues.

Atij i pëlqen të punojë shumë, vjen nga Real Madrid dhe kështu që prisja në këtë nivel. Kur luante ai gjithmonë shënonte dhe bënte mirë, unë jam shumë i lumtur për të”.

Për ndeshjen kundër Lille: “Ne u përgatitëm mirë, duke e ditur që ata janë një ekip i fortë. Ata e vërtetuan këtu në San Siro dhe të gjithë akoma e kemi parasysh rezultatin. Ne duam të fitojmë”.

Për objektivat: “Siç thotë trajneri, nëse vërtet duam të bëjmë një rrugë të mirë siç bëmë në fund të vitit të kaluar duhet të mendojmë ndeshje pas ndeshje, nuk ka asnjë ndeshje më të rëndësishme se tjetra dhe kjo duhet të jetë qasja e të gjithëve. të përballemi me ndeshjet. Duam të bëjmë një udhëtim të mirë këtë vit ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu