“Ja sekreti im te penalltitë. I pari vjen ekipi, por kam objektiv personal. I lumtur për Bennacer”

Franck Kessie foli me mikrofonat e ‘MilanTv’ pas ndeshjes Bologna-Milan. Këto janë fjalët e mesfushorit që sot realizoi gol me penallti dhe ishte ndër më të mirët.

“Sot fitorja ishte thelbësore. Ne duhet ta menaxhojmë më mirë ndeshjen, por në fund të tre pikët ishin të rëndësishme. Ne luftuam deri në fund.

Kur luan jashtë shtëpisë është shumë e vështirë, veçanërisht në Bolonjë, ata kurrë nuk dorëzohen”.

Në lidhje me reagimin pas disfatave: “Ky është sezoni, nuk mund të luash të gjitha ndeshjet me 100%, ne humbëm dy ndeshje por menjëherë ngritëm kokën”.

Pas kthimit të Bennacer.

“Unë jam i lumtur që ai është kthyer. Ai ka qenë për një kohë të gjatë jashtë dhe tani është kthyer. Mund të ndihmojë ekipin sepse ishim pak në mesfushë! Tani është më e lehtë për të vazhduar sezonin.”

Sekreti i penalltive të realizuara?

“Gjithmonë shikoj portierin deri në fund. Varet nga këmba e tij dhe si i mbështet. Nga kjo kuptoj se ku ta drejtoj shënjeshtrën. Nëse portieri nuk lëviz bëhet e vështirë. Unë stërvitem shumë”

Shumë gola të shënuar…

“Çdo vit shënoj të paktën 5 gola, por këtë vit dua të arrij shifra të dyfishta. Së pari skuadra është e rëndësishme por nëse arrin ky objektiv unë jam i lumtur”.

Për kundërshtarët për Scudetto: “Janë të gjithë në garë për Scudetto, të gjithë po luftojnë. Ne duhet të ecim më shpejt. Ne mendojmë për veten tonë pa shikuar të tjerët. Ne mendojmë për lojën tonë dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë.

Duhet të luftojmë deri në fund. Për të arritur sa më lart që të jetë e mundur, ne bëjmë atë që thotë trajneri”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu