Ja se si dëmtimi i Musacchios prishi planet e Milanit në merkato

Mateo Musacchio po përgatitet të kthehet në fushë. Mbrojtësi argjentinas praktikisht ka kaluar dëmtimin e kyçit të këmbës që e ka mbajtur atë larg kësaj vere.

Brenda dy javëve ish-mbrojtësi i Villarreal do të jetë gati të japë një dorë te ekipi i Stefano Piolit, i cili sot duhet të merret me mungesën e tij përveç atyre të Duartes dhe Gabbias, për shkak të koronavirusit.

Musaçhio sigurisht nuk është zgjedhja e parë për Milanin, i cili pa dëmtimin me siguri do ta kishte shitur atë gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve.

Kontrata që skadon në qershorin e ardhshëm tani ndërlikon disi planet kuqezi, të cilët nuk kanë gjasa të jenë në gjendje të mbledhin 8-10 milion euro për të cilat shpresuan.

Në janar, megjithatë, Musacchio mund të paketojë çantën e tij gjithsesi: nga Spanja rilind ideja e Valencias.

Andaluzët – siç raportohet nga TodoFichajes – janë në kontakte si me agjentin e lojtarit ashtu edhe me Milanin. Marrëveshja mund të kryhet për një shumë simbolike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu