“Ja pse Tonali kishte disa vështirësi fillimisht… Kjaer siguri, por edhe te Gabbia kemi besim”

“Ka keqardhje për rezultatin, por kënaqësi e madhe për performancën. Ne arritëm ta mbanim topin. Një pakujdesi nuk na çoi drejt fitores. Skuadra në të gjitha elementet e saj bëri një paraqitje të shkëlqyeshme”.

Për Tonali: “Sandro bëri mirë, ai kishte disa vështirësi në fillim në pozicionim. Pastaj ai u rrit dhe gjithashtu dha asist për Ante. Ne jemi të lumtur me të, është pjesë e një procesi të rritjes. Ai është një djalë inteligjent dhe punëtor”.

Për Castillejo: “Ne jemi të kënaqur me Samu dhe punën e tij në të dy fazat, ai kurrë nuk duhet ta humbasë këtë kontribut mbrojtës. Performanca e tij u kurorëzua me gol, ne jemi të lumtur”.

Europa League: “Në Europa League ndeshjet janë të gjitha të vështira, një grup i komplikuar që nga fillimi. Ne luajtëm kundër një ekipi të shkëlqyeshëm që kishte treguar forcën tashmë në San Siro. Jemi të kënaqur me performancën, përtej rezultatit.”

Për Kjaer: “Simon është një siguri, ai është i jashtëzakonshëm. Mund të themi të njëjtën gjë për Gabbia.

Ne jemi të kënaqur, sepse sa herë që Matteo është vënë pikëpyetje ai gjithmonë është paraqitur mirë. Ne jemi të lumtur me të dy”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu