“Ja pse Pioli duhet të buzëqeshë më shumë…! Mbi Juven e vërteta nuk thuhet tamam dje”

Në rubrika e Repubblica, gazetari Paolo Condò komentoi momentin e Milanit të Piolit si më poshtë:

“Milani ka kaluar me një sukses mjaft të madh, pavarësisht nga renditja aktuale, pas dekadës, testin e përplasjes për çdo pretendent për Scudetto: ndeshja jashtë fushe kunder Juventus.

Pioli kishte dy nga tre rezultate në dispozicion për të buzëqeshur: pasi u trondit në pjesën e parë, sepse goli fillestar i Morata ishte i tille, Milani rikuperoi – i udhëhequr nga një protagonist gjithnjë e më shumë si Tonali dhe nga Rebici më i mirë i parë në Itali – edhe pse ndaj Juventusit eshte kthyer ne nje mace e zeze dhe bombardues.

Barazimi është i drejtë dhe madje ekipi kuqezi ndoshta del edhe me pengun e aksionit te fundit kur Szczesny i ktheu 1 pike Juventusit nga ato 3 qe i hoqi ne javen e pare. Por, duket sikur ajo ishte pritja normale dhe nuk thuhet.

Nëse Milani riafirmoi edhe një herë legjitimitetin e ambicieve të tij, Juventusi nuk e ndaloi gjakderdhjen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu