“Ja pse klubi kishte dyshime por u bind mbi Tonali! Të gjitha detajet që di. Tani pres Bakayoko”

Duke folur në kanalin e tij në Youtube, Carlo Pellegatti u ndal te vendimi i drejtuesve kuqezi për të blerë Tonalin.

Këto janë fjalët e tij: “Strategjitë e klubit dhe të pronarëve shkojnë në drejtimin e duhur për Sandro Tonalin. Kishte disa hezitime – të pronësisë – në lidhje me shpenzimet e mundshme për Sandro Tonali pas vitit të luhatur.

Një dyshim i drejtë që duhej të merrte parasysh vlerën e lartë që iu dha Tonali sezonin e kaluar, me të drejtë.

I

Drejtuesit po vinin bast për të, ata biseduan me njëri-tjetrin për të gjetur kohezionin e duhur dhe tani është afër tymit të bardhë.

Çfarë ka ndryshuar? Para së gjithash disponueshmëria e Massimo Cellino.

Vlera 10 + 15 + 10 milion, por sot nëse thashethemet janë të sakta, ne jemi në 10 milion plus një ofertë të rimodeluar që nuk duhet të jetë më shumë se 20-22 totali plus Olzer, edhe nëse dje kisha lajme kontradiktore mbi praninë e tij në negociata.

Negociatat do të mbyllen dhe kjo do të sjellë një lojtar të ri 20 vjeç, me perspektiva të mëdha dhe i cili duhet të ishte përballur me valët e vitit të parë, por mbi të gjitha një djalë serioz dhe zemërmirë.

Dhe në këto kohë disi të trazuara duke pasur lamtumirën e një lojtari që menduam se i donte këto ngjyra, për të pasur një lojtar që ka ëndërruar të luajë për Milanin dhe ndihet i nderuar nga kjo, ne jemi të kënaqur.

Ne menduam se midis Brahim Diaz dhe Tonali mund të mbyllej më herët për Brahim marrëveshja, por do të jetë Sandro.

Ky është gjithashtu një moment i rëndësishëm për sa i përket imazhit pas humbjes së Calhanoglu, me Milan që vazhdon të investojë dhe e çon shumën e investuar në rreth 55-60 milion.

Jam i lumtur për Tonalin i cili do të jetë mesfushori ynë 4 në grup, duke pritur Bakayoko”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu