“Ja pse askush nuk është si unë”, Zlatan rikthehet… Zlatan!

Në përfundim të ndeshjes ndaj Kosovës, ku dha edhe një super asist me thembër, futbollisti i Milanit, që ka vendosur të jetë në dispozicion edhe për miqësoren dhe nuk do të kthehet në Milanello siç pritej (deri të enjten) shpjegoi se ndihet i veçantë dhe unik:

“U ndjeva shumë më mirë. Sa më shumë ditë kalojnë, aq më shumë njoh djemtë brenda dhe jashtë fushës. Ne kemi krijuar shumë mundësi të mira. Goli që nuk erdhi? Unë u thashë shokëve të mi të skuadrës se i kam shënuar golat e mi, tani i ndihmoj ata që t’i shënojnë”.

S

Miqësorja – “Po, ka mbetur edhe një lojë. Unë jam këtu për të luajtur dhe thashë që nuk duhet të kisha folur për moshën time, unë jam këtu në të njëjtin nivel me të gjithë të tjerët. Trupi përgjigjet mirë.

Tani jam në një pozicion krejt tjetër. Nuk kam asgjë më shumë për të provuar, nuk ka asgjë tjetër për të bërë në karrierën time, por të argëtohem.

Dua të them, unë jam 39 dhe luaj për ekipin kombëtar dhe për Milanin. Jo shumë njerëz të kësaj moshe e bëjnë atë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu