“Ja cilin do të merrja për fantazist”

Duke folur në mikrofonat e Calciomercatoweb, ish-mesfushori i Milanit Stefano Eranio foli për çështjet që prekin aktualisht Rossonerët, duke filluar me lamtumirat e Donnarumma dhe Calhanoglu:

“Ka kaq shumë trishtim për lojtarët e humbur. Humbja e Donnarummës në zero ishte e keqe; edhe më keq Calhanoglu, i cili madje shkoi te kushërinjtë… Por mbi të gjitha Donnarumma: mund të kishte mbetur dhe të bëhej simboli i kësaj skuadre. Jam i zhgënjyer, por Milani nuk mund të bënte asgjë për këtë”.

Përkundrazi, këto janë fjalët e tij për rinovimin e Kessie: “Ai është një nga lojtarët e paktë që nuk ka thënë kurrë asgjë. Ai gjithmonë jep cilësi dhe sasi. Është i pazëvendësueshëm dhe në Evropë vetëm Kantè i Chelsea arrin këtë nivel.

Ai është një pikë fikse dhe duhet të mbetet aty ku është, kështu që klubi duhet të bëjë një përpjekje të rëndësishme”.

Eranio, i cili u bashkua me kuqezinjtë nga 1992 deri në 1997, gjithashtu komentoi në tregun e transferimeve dhe hipotezat Giroud dhe Ziyech: “Giroud është një lojtar i shkëlqyeshëm dhe një alternativë e duhur ndaj Ibrahimovic.

Sipas mendimit tim ata gjithashtu mund të luajnë së bashku. Unë nuk e njoh mirë marokenin. Sipas mendimit tim, De Paul do të ishte qershia mbi tortë. Një emër tjetër mund të jetë Isco për mendimin tim, më sulmues, por me cilësi të shkëlqyeshme. Papu Gomez, edhe pse më i vjetër mund të ishte një goditje e madhe atkuale”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu