“Ja çfarë i ndodhi Hauge! Ekipi flet për Scudetto? Ka një domethënie, ju shpjegoj se…”

Gjatë konferencës së sotme, Stefano Pioli u ndal edhe te gjendja e ekipit, mungesat, Ibrahimovic, Kessie-Bennacer, Tomori, Hauge dhe fjala Scudetto…

A po afrohet një skuadër pa dëmtime?

“Nesër nuk do t’i kemi të gjithë në dispozicion, jemi akoma larg asaj që do të dëshiroja. Shpresojmë të afrohemi.

Nuk duam të pendohemi dhe besojmë se dhjetë ndeshje duhet të luhen me vendosmëri”.

Si është Ibra?

“Ibra është mirë, bisedova me të dhe të tjerët çdo ditë. Ai është i lumtur që u kthye përsëri në ekipin kombëtar dhe në dispozicion me ne.

Ka bërë dy seanca të mira stërvitore, arriti në gjendje shumë të mirë. Gjithçka është në rregull”

Nesër Bennacer dhe Kessie janë përsëri së bashku …

“Ne duhet të kemi ritëm në lojë, të përpiqemi të jemi kompaktë kur kundërshtarët janë në zotërim dhe të lëvizin shumë me top.

Isma në leximin e hapësirave dhe vertikalizimin është një lojtar i rëndësishëm për ne”

Çfarë ndodhi me Hauge?

“Ai kishte një rënie fizike, por është fiziologjike, mbërriti kur sezoni në Norvegji do të mbaronte dhe ai ishte më në formë se të tjerët. Në këto dy ditë e kam parë në gjendje të mirë”.

A do të merrni pjesë në koleksionin e parave për Tomorin?

“Ne jemi shumë të kënaqur me mënyrën se si ai ka hyrë, ai është një djalë pozitiv dhe i qeshur, na jep karakteristika të rëndësishme.

Ne duhet të vazhdojmë të bëjmë mirë, pa menduar për të ardhmen.

Duhet të mendojmë për ndeshjen e nesërme, do të jetë e komplikuar, ndalesat heqin disa përgatitje.

Le të përqendrohemi në këtë ndeshje dhe pastaj do të mendojmë për të ardhmen”.

A është gjendja fizike ajo që shpresonit se do të kishte në këtë finale sezoni?

“Skuadra është mirë, ata arrijnë në kohën e duhur me gjendjen e duhur.

Performanca e Firences ishte shumë e rëndësishme për nga karakteri, kundër një kundërshtari të mirë. Ne u përpoqëm të luanim ndeshjen dhe ta fitonim.

Ne duhet të bëjmë një paraqitje të fortë mbi të gjitha nga pikëpamja mendore. Unë nuk mendoj për një garë perfekte. Do të jetë një garë në të cilën do të duhet të punojmë shumë”.

Ekipi po flet për Scudetto …

“Skuadra duhet të mendojë kështu… është normale! Do të ishte anormale të mendohej negativisht.

E dimë shumë mirë që shpresat duhet t’i kthejmë në paraqitje bindëse, fitorja është e vështirë, por ekipi duhet të shkojë në fushë me besim dhe vetëdije”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu