“Ishte pranë Milanit, por ja pse zgjodhi Gjermaninë…”

Gjatë merkatos së janarit, Milani kërkoi me këmbëngulje një mesfushor qendror. Para se të kthehej te Soualiho Meité i Torinos, menaxhmenti konkretisht u përpoq të sillte Kouadio Koné – në atë kohë pronë e Toulouse – në Itali.

Lojtari, megjithatë, preferoi të transferohej në Gjermani për të veshur fanellën e Borussia Moenchengladbach.

Por për çfarë arsye? Agjenti i tij Jonathan Maarek shpjegoi pse zgjodhi klientin e tij.

Kouadio Koné ishte shumë afër Milanit. Pse zgjodhët ‘Gladbach’?

“Ishte e vështirë të zgjidhje – raporton ‘TuttoMercatoËeb’ – por për lojtarin e ri Gjermania konsiderohet ende një hap ku ai mund të luajë më shumë dhe mos ketë presione”…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu